Nowa monografia związana z Jubileuszem naukowym pani prof. Tatiany Stepnowskiej

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego monografii pod redakcją prof. Anny Wardy i dr Anny Stępniak pt. „Świat przedstawiony w literaturze, kulturze i języku” (Łódź, 2020). Publikacja ta  ma szczególny, okazjonalny charakter, ponieważ jest związana z Jubileuszem naukowym pani prof. Tatiany Stepnowskiej, rusycystki, literaturoznawczyni, wieloletniego pracownika naukowego Instytutu Rusycystyki, w której dorobku szczególne miejsce zajmuje autor „Mistrza i Małgorzaty” – Michał Bułhakow.

Autorami poszczególnych rozdziałów są wybitni polscy i zagraniczni literaturoznawcy i językoznawcy, przyjaciele, znajomi oraz uczniowie Pani profesor (rusycyści, poloniści, klasycyści).

Zarówno koledzy z Instytutu, jak też byli studenci życzą Pani Profesor Stepnowskiej będącej już na emeryturze dużo zdrowia!

LINK