Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Opublikowano: Piątek, 25 Lutego 2022

Drodzy Wykładowcy, Drodzy Studenci,
Budząc się dzisiaj nikt nie spodziewał się, że ujrzy całkiem nowy świat. W obliczu tej nieopisywalnej znanymi nam słowami tragedii należy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby pomóc osobom najbardziej przez nią dotkniętym. W tym celu Samorząd Studencki Instytutu Rusycystyki zbiera wymienione niżej rzeczy, które zostaną przekazane Urzędowi Miasta Łodzi, a następnie osobom dotkniętym owym konfliktem. Na parterze przy portierni i schodach głównych znajdziecie oznakowane kartonowe pudła, w których można będzie zostawiać przyniesione artykuły.

Zbieramy:
- koce termiczne, śpiwory, pościel, materace (w opakowaniach),
- ubrania, płaszcze przeciwdeszczowe, bieliznę damską, męską i dziecięcą,
- środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, ręczniki, szczotki i szczoteczki, ręczniki papierowe,
- talerze, sztućce, najlepiej biodegradowalne, silikonowe lub plastikowe,
- maseczki, środki antyseptyczne,
- wodę butelkowaną,
- dania gotowe i w puszkach, makarony, suszone owoce, batony energetyczne, płatki śniadaniowe,
- zapałki, baterie, latarki, świece,
- zestawy wyposażenia medycznego.
Nasza lokalizacja: Wydział Filologiczny UŁ, ul. Pomorska 171/173