Drugie spotkanie Studentów Rusycystów Czterech Uniwersytetów pod nazwą „Obrady Okrągłego Stołu”

Opublikowano: Poniedziałek, 06 Grudnia 2021

Drodzy Państwo,

Z wielką radością informujemy, że w dniu 03.12.21 o godz. 17.00 na platformie Teams z wielkim sukcesem odbyło się drugie cykliczne spotkanie Studentów Rusycystów Czterech Uniwersytetów pod nazwą „Obrady Okrągłego Stołu”, w którym wzięli udział studenci Uniwersytetu Łódzkiego, zrzeszeni w Kulturologicznym Kole Naukowym Młodych Rusycystów. Aktywny udział w Obradach wzięli także studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Przewodnim tematem Obrad była „Rola współczesnych rosyjskich mass mediów jako kreatora kultury”.

Najliczniej reprezentowany Uniwersytet Łódzki wystąpił z projektem-prezentacją na temat: Современные российские СМИ - создатели позитивных социальных установок. Projekt  referowali: Jolanta Kluzowska,  Oliwia Łubowska,  Michał Wiktorowicz,  Kacper Chałagus,  Natalia Sajpelt, Ilona Kamińska, Sara Grabowska, Paulina Kawęczyńska.

Obrady Okrągłego Stołu stanowiły okazję do poznania się z rówieśnikami z innych uczelni, życzliwej wymiany myśli, ożywionej dyskusji, która zwieńczyła każde wystąpienie, niezależnie od ograniczonych możliwości kontaktu.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przygotowanie, zaangażowanie oraz aktywny udział.

Obrady Okrągłego Stołu Studentów Rusycystów Czterech Uniwersytetów są rozszerzeniem projektu Obrady Okrągłego Stołu Dydaktyków Rusycystów Czterech Uniwersytetów.

Organizatorzy projektu:

dr Z. Kuca, zoja.kuca@uni.lodz.pl (Uniwersytet Łódzki|)

dr K. Martyniuk, katarzyna.martyniuk@uwr.edu.pl/ dr K. Kordas-Shaginyan, katarzyna.kordas@uwr.edu.pl (Uniwersytet Wrocławski)

dr M. Wideł-Ignaszczak, malgorzata.widel-ignaszczak@kul.pl (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła)

dr J. Deczewska, justynadeczewska@uw.edu.pl (Uniwersytet Warszawski)